Kam Üniteleri

     

     Kam üniteleri, presin dikey doğrultudaki hareketini istenen derecede açıyla yataya çeviren; sac parçası üzerinde delme, kesme, bükme ve form verme işlemlerini gerçekleştiren; ana amacı, yaptığı bu işlemler sayesinde son ürünü elde ederken kalıplarla yapılacak işlemleri/adımları kısaltarak zamanı ve maliyeti minimize etmek olan mekanizmalardır.

     Kam üniteleri; düz, düz açılı, açılı(uçar), roller ve mafsallı kam üniteleri olmak üzere standartlarda 5 ana grupta toplanır. Ancak standartların dışında, müşteri ihtiyaçlarına uygun olarak isteğe bağlı özel kam ünitelerinin üretimini de yapmaktayız.

     Standart kam üniteleri; müşterilerimizin ihtiyaç ve isteklerine göre çelik, döküm, ısıl işlemli/ısıl işlemsiz, değiştirilebilir sürtünme plakalı, gazlı yaylı, finish pim delikli vb. uygulamalarla opsiyonlandırılabilir.

     Edindiğimiz bilgi birikimi, tecrübelerimiz, kendi bünyemizde kurduğumuz test hücrelerinden elde ettiğimiz sonuçlar, müşteri ihtiyaç ve geri dönüşlerinin ışığında her geçen gün kendimizi yeniliyor ve AR-GE laboratuvarlarımızda geliştirdiğimiz ürünlerle müşterilerimize yüksek teknolojiyi sunuyoruz.

     Kam üniteleri konusunda daha detaylı bilgi edinmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.