Hakkımızda

STANDART KALIP uzun yıllar kalıp sektörü içinde bulunarak edindiğimiz deneyim ve tecrübelerimizi kalıp sektörüne sunmak üzere kalıp standart elemanları üretimi ile faaliyete geçmiştir.

Üretmiş olduğumuz kalıp standart elemanları, günümüze kadar 150 ana grup ve 10000’in üzerinde çeşitten oluşmaktadır. Üretimimizin büyük bölümünde otomotiv ana sanayinin kullandığı standartlarda üretim yapmaktayız. Ağırlıklı olarak otomotiv sektörü, beyaz eşya sektörü ve makine sektörlerine çalışmaktayız. Üretim konumuz; kalıplarda kullanılan (sac kalıpları, plastik kalıpları, hacim kalıpları, fikstürler, kontrol aparatları vb.) standart yardımcı ve tamamlayıcı elemanlardır.

STANDART KALIP 10 beyaz yakalı, 30 mavi yakalı olarak toplam 40 çalışanı ile 1500m2 kapalı alanda hizmet vermektedir.

Makine Parkımız; 5 eksen – 4 eksen ve 3 eksen CNC frezeler, C eksenli CNC tornalar, 3 boyutlu ölçüm, satıh taşlama, 220 tonluk deneme presi, CNC honlama,  konvansiyonel frezeler vb. 35`e varan tezgâhtan oluşmaktadır.

Kalite Belgemiz; ISO 9001:2008, CE

Firmamızın Ana Hedefi; Ülkemiz şartlarında tüm kalıp standart elemanlarını üreterek, en uygun fiyata ve en kısa sürede kaliteden taviz vermeden kullanıcılara sunmaktır.